Android 5.1.0 ve Üstü İstemcilere İTÜ Kök Sertifikası'nın Yüklenmesi

  1. ITU Root Certification Authority Certificate (DER Encoded X.509) tıklanır.

    İTÜ Kök Sertifikası (DER Encoded X.509)


  2. İndirme başlatıldıktan sonra sertifikaya bir ad verilmesi ve kimlik bilgisinin kullanımının seçilmesi istenilecektir. Eduroam kablosuz bağlantı hizmetinin, İTÜ Kök Sertifikasını otomatik olarak tanıması için sertifika adı ITU Root Certification Authority olarak girilmelidir ve daha sonra kimlik bilgisi kullanımı Kablosuz (Wİ-Fİ) olarak seçilmelidir.
  3. Sertifikanın VPN ve uygulamalarda da geçerli olması için sertifika tekrar kurulur, ve kurulum sirasinda adı tekrar ITU Root Certification Authority olarak girilmelidir ve daha sonra kimlik bilgisi kullanımı VPN ve Uygulamalar olarak seçilmelidir.
  4. Bu aşamada eğer cihazınız için daha öncesinde Kimlik Bilgileri Deposu için şifre oluşturulmadıysa sertifika yükleme esnasında Kimlik Bilgileri Deposu için yeni bir şifre veya ekran kilidi PIN’i girilmesi istenecektir.


 

Sertifika Yükleme Adımları

İTÜ Kök Sertifikası'nın Android 5.1.0 ve Üstü İstemcilere Kurulumu

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nca hizmete alınan sertifika servisleri ile BİDB tarafından verilen tüm servislerin güvenli hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bu belgede Android 5.1.0 ve üstü istemcilerde sertifika servislerin nasıl kurulacağı anlatılmaktadır. Sertifikaları kurmak için lütfen kurulum adımlarını takip edin.

Android 5.1.0 ve Üstü İstemcilere İTÜ Kök Sertifikası'nın Yüklenmesi

© 2019 İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı